Prezentacja ofertowa dla nowego klienta. 7 kluczowych zasad.

Czy tworząc prezentację ofertową dla nowego klienta zastanawiacie się 26 razy, co w niej zawrzeć? Co zrobić, żeby wysłana e-mailam została otwarta?

Która kolorystyka przyciągnie uwagę potencjalnego usługobiorcy? Jakich fontów użyć, by zaciekawić? Poniżej wyjaśnienie i 7 zasad, co powinna zawierać prezentacja ofertowa, żeby była skuteczna i dlaczego, warto je zastosować.

1. Przejrzysta kolorystycznie. Każdy z nas ma inny gust, jednak niezależnie od upodobań nasze mózgi działają podobnie. Dobrze reagują na niektóre kolory.

Bezpiecznym jest granat – czy wiedzieliście, że ponad 3/4% prezentacji cechuje ciemny odcień niebieskiego(!)? Ja byłam zaskoczona! Kolejnym jednoznacznie agresywnym jest czerwony. Następnym energetycznym – pomarańczowy. Biały jest zwyczajowo nudny – nadaje się na raport z kolorowymi wykresami, jednak jako podstawa do fikuśnych zdobień – idealny. Minimalizm jest w modzie.

Co istotne, kolory czcionki niech będą kontrastowe w stosunku do tła, żeby ich odczyt nie męczył naszego wzroku. Tutaj znajdziecie ciekawe i inspirujące projekty PowerPointów.

2. Spójna – slajdy powinny zachowywać ciąg przyczynowo-skutkowy. Tak żeby stały się opowieścią. Przykład. Chcemy zachęcić klienta do wynajęcia ścianki wspinaczkowej na event piknikowy. Uprzedzajmy domniemane pytania, tj, jak ścianka wspinaczkowa wpłynie na zadowolenie uczestników? Jak wygląda obsługa takiej ścianki?

spójna kolorystyka i odrobina magii w opisie

3. Angażująca – z odrobiną magii – zaskakująca – nie każdy slajd powinien mieć ten sam układ! Świetnie sprawdzają się infografiki, proste szablony, obrazki. Mózg działa na podstawie wizualizacji i szybciej przyswaja liczby i obrazy. Warto o tym pamiętać.

4. Krótka – wymierzona w czasie – zawierająca najistotniejsze informacje. Klient prosząc o wstępną prezentacje skupia się przede wszystkim na porównaniu z dziesiątką innych. Lanie wody nie sprawdzi się 
w materiałach informacyjnych.

5. Ciekawa – ucząca klienta. Właśnie to sprawia, że chcemy czytać dalej i wkręcamy się w opowieść. Wszystko co nowe – jest inspiracją.

6. Interaktywna – każdy slajd z możliwością bezpośredniego kontaktu – numer telefonu/mail/odnośnik do strony internetowej. Hola, hola! Nie wszystko na raz! Nie zapychajmy slajdów nudnymi stopkami, ale nie zapominajmy, że nie każdy dotrwa do wizualizacji kontaktowej.

7. Bez szczegółowego cennika w slajdach. Cennik w mailu/na stronie o 30% zwiększa wskaźnik konwersji niż ten w prezentacji. Nie wolno nam też wymagać, aby klient musiał się o nasz cennik upominać. Przejrzysty kosztorys dodajmy po wstępnej rozmowie. Nie zapominajmy o rabatach i gratisach. 

Oferta z promocją dla nowego klienta to dobry motywator.

Podsumowując, skuteczna prezentacja oferty nie może być nudna – ma wywoływać efekt WOW. Dodajmy przy tym, że najlepsza jest ta, w której nie można nic odjąć, a nie dodać.

Jeśli spodobał się wam artykuł, przychodzą Wam do głowy jakieś pytania, piszcie w komentarzach. Chętnie zobaczę, co Was inspiruje – czekam na screeny Waszych realizacji.

Dorzucam artykuł dotyczący konwersji. Znajdziecie go tutaj. I rozmowę Marka Jankowskiego pt “20 technik jak pozyskiwać klientów“.

8 thoughts on “Prezentacja ofertowa dla nowego klienta. 7 kluczowych zasad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *