Kreatywność

Oczywiste i nieoczywiste inspiracje, czyli skąd biorę pomysły na scenariusze eventowe i treningi kreatywności?

Jeśli nie ćwiczymy nasze ciało staje się galaretą, tak samo jest z kreatywnością! Podrzucam Wam moje inspiracje.

  1. Coraz mniej popularne, ale wciąż ukochane i nieznane książki. Chcielibyście rozpoczynać wydarzenia przechodząc przez drzwi starej szafy z Narnii, odwiedzić stumilowy las Kubusia Puchatka? Może spotkać w nim królika z Alicji w Krainie Czarów lub poznać potomka Jacka Londona przemierzając kilometry alaskańskiej dzikiej przyrody? Nasze głowy potrafią malować piękne obrazy, które później doskonale znajdują się na papierze. Warto je zaprojektować szkicując. Podążając za słowami Pabla Picassa „Aby zacząć malować, zaknij oczy i zacznij śpiewać.”
  2. Rysowanie i kaligrafowanie, kształtowanie i komponowanie to wyjątkowy trening kreatywności. Wyklejanie kolaży to odkrywanie nowych tapet. Jakiś czas temu w jednej z warszawskich galerii sztuki miałam okazję dotknąć ciekawej instalacji ściennej, na której warstwami odklejałam fragmenty obrazów ze zdjęć ekranu telewizora. Niesamowite doświadczenie interaktywne – jeśli jeszcze pojawi się gdzieś w Polsce – na pewno Wam podrzucę.
  3. Superbohaterowie, komiksy i filmy animowane! Zaczynając od Marvela i DC kończąc na projektach wielkich amerykańskich wytwórni takich jak Lucas Fim, Pixar, które od niedawna zostały adoptowane przez autorów Myszki Miki – Disneya. Czy wszystko zostało już wymyślone? Oczywiście, że nie! Jednak oglądając, inspirując się i łącząc poszczególne cechy i wizerunek bohaterów, dodając do nich kilogramy pomysłów pochodzących z kieszeni wyobraźni możemy zbudować unikalny obraz niezwykłych postaci.
  4. Seriale – jestem serialo-maniaczką. Szczególnie krótkich serii. Już w piątek podrzucę Wam listę tych najlepszych.
  5. Klimatyczne kawiarnie. W Sopocie Józef K., w Warszawie Południk Zero, Vinyl Cafe we Wrocławiu…  O tym też niebawem post.

Udanego wieczoru!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *